Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο
Αρχείο

Πρόβλεψη Switzerland - Slovenia

UEFA Nations League · League B, Group 1 · Matchday 3Ολοκληρώθηκε
SwitzerlandSwitzerland
2–1
SloveniaSlovenia
0/2 σωστές

Οι επιλογές μας

Σύνολο γκολ

under 2.5 γκολ

Value επιλογή@1.93ΧαμηλήΧαμένη

Η Slovenia σχεδόν δεν σκοράρει, οι κορυφαίοι επιθετικοί της λείπουν και το βαρύ γήπεδο θα πρέπει να επιβραδύνει το ματς.

Γιατί αυτή η επιλογή

Η Slovenia σχεδόν δεν σκοράρει, οι κορυφαίοι επιθετικοί της λείπουν και το βαρύ γήπεδο θα πρέπει να επιβραδύνει το ματς.

Η Slovenia δεν έχει τους Šeško, Verbič και Šporar, και τα τελευταία 10 ματς της είχαν μόλις 20% over 2.5 με 0.5 γκολ υπέρ ανά ματς. Η Switzerland είναι χωρίς Xhaka και Embolo, και ο Yakin επεσήμανε βρεγμένο, μαλακό γήπεδο. Το μοντέλο μας δίνει σύνολο κοντά στα 2.25 γκολ, περίπου 55-60% under, έναντι 49% της υπονοούμενης τιμής.

Απόδοση
1.93
Η απόδοση υπονοεί
49.2%
Πραγματικό
3

Η πιθανότητά μας είναι υψηλότερη από όση υπονοεί η τιμή του bookmaker — αυτή η διαφορά είναι το πλεονέκτημα.

Σύνολο καρτώνunder 4.5 καρτώνΧαμένη
ΕκτίμησηΧαμηλή

Οι ρυθμοί καρτών στα ματς της Switzerland (περίπου 3.3) και της Slovenia (3.4) συμφωνούν, και ο διαιτητής είχε κατά μέσο όρο 3.7 κίτρινες χωρίς κόκκινες στα τελευταία 10 ματς. Το μοντέλο προβλέπει περίπου 3.4 κάρτες μετά τη διόρθωση για την προηγούμενη υπερεκτίμηση. Ο ρυθμός του για τη σεζόν, 4.18, είναι το αντίβαρο.

Πραγματικό
6

Δεν υπάρχει τιμή bookmaker για σύγκριση, οπότε είναι εκτίμηση και βαθμολογείται μόνη της.

Με δύο λόγια

Στοιχηματίστε στο under 2.5 γκολ: η επίθεση της Slovenia είναι διαλυμένη και τα ματς της σπάνια έχουν τρία γκολ.

  1. 1Η Slovenia σκόραρε 0.5 γκολ ανά ματς· μόνο 2 από τα τελευταία 10 ματς της είχαν τρία γκολ.
  2. 2Οι Šeško, Verbič και Šporar είναι εκτός· η Switzerland είναι επίσης χωρίς Xhaka και Embolo.
  3. 3Υπολογίζουμε το under 2.5 γκολ περίπου στο 55%· η τιμή υπονοεί μόνο 49%.

Δείτε περισσότερα

Τι έγινε2–1 · 0 από 2 επιλογές κερδισμένες

Τελικό σκορ

2–1

Γκολ

3 (περιμέναμε 2.3)

Κόρνερ

7 (περιμέναμε 8.6)

Κάρτες

6 (περιμέναμε 3.4)

Εμείς απέναντι στους bookmakersΜεγαλύτερη διαφωνία: Over 3.5 γκολ — εμείς 22%, bookmakers 30%
Δικές μαςBookmakersΔιαφορά
Νίκη Switzerland70%72%-2
Ισοπαλία20%19%+2
Νίκη Slovenia10%10%0
Over 1.5 γκολ70%75%-5
Over 2.5 γκολ45%51%-6
Over 3.5 γκολ22%30%-8
Σκοράρουν και οι δύο38%40%-2
Πέναλτι στον αγώνα22%––
Κόκκινη κάρτα στον αγώνα10%––

Τα νούμερα των bookmakers είναι οι αποδόσεις τους χωρίς το περιθώριο. Διαφορά 4 μονάδων και άνω επισημαίνεται. Η στήλη του παρόχου δεδομένων είναι η δική του πρόβλεψη, για αναφορά.

Αναμενόμενα γκολ

1.60 – 0.65

Αναμενόμενα κόρνερ

8.6

Αναμενόμενες κάρτες

3.4

Πιθανότερα σκορ

1-0 (15%) · 2-0 (13%) · 1-1 (10%)

Τελευταία νέα ομάδων (5)Ο Benjamin Šeško αποσύρθηκε από την αποστολή της Slovenia για το παράθυρο του Οκτωβρίου λόγω επαναλαμβανόμενου τραυματισμού στην…

Ο Benjamin Šeško αποσύρθηκε από την αποστολή της Slovenia για το παράθυρο του Οκτωβρίου λόγω επαναλαμβανόμενου τραυματισμού στην κνήμη.

2026-09αξιοπιστία: highsports.yahoo.com

Οι Verbič και Šporar είναι επίσης εκτός λόγω τραυματισμού· ο Vipotnik αναμένεται να ηγηθεί της επίθεσης, με τον Oblak στο τέρμα.

2026-10-01αξιοπιστία: mediumsportsmole.co.uk

Οι Xhaka και Embolo δεν βρίσκονται στην αποστολή της Switzerland (αναφέρεται ζήτημα με πλαστό πιστοποιητικό COVID)· ο Amdouni ηγείται της επίθεσης.

2026-10-01αξιοπιστία: mediumsportsmole.co.uk

Ολόκληρη η αποστολή της Switzerland είναι διαθέσιμη, μαζί και ο Itten· ο Yakin ανησυχούσε ότι το γήπεδο στη Lucerne είναι βρεγμένο και μαλακό, και η τελευταία προπόνηση μεταφέρθηκε αλλού.

2026-10-02αξιοπιστία: highsrf.ch

Μια νίκη θα ήταν μεγάλο βήμα προς την άνοδο στη League A για την Switzerland.

2026-10αξιοπιστία: mediumblick.ch

Τι μπορεί να πάει στραβάΗ Switzerland σκοράρει νωρίς εντός έδρας, η Slovenia αναγκάζεται να ανοιχτεί και το ματς ανοίγει όπως στις νίκες με 3-0.

Η Switzerland σκοράρει νωρίς εντός έδρας, η Slovenia αναγκάζεται να ανοιχτεί και το ματς ανοίγει όπως στις νίκες με 3-0.

Τι δεν μπόρεσε να επαληθεύσει

  • Επιβεβαιωμένες βασικές ενδεκάδες
  • Ανεξάρτητη επιβεβαίωση του αποκλεισμού των Xhaka/Embolo πέρα από το Sports Mole
Τα δεδομέναΑυτά είναι τα στοιχεία που είχε ο αναλυτής για τον αγώνα.

Αυτά είναι τα στοιχεία που είχε ο αναλυτής για τον αγώνα.

SwitzerlandSlovenia
Βαθμοί ανά αγώνα2.11.0
Γκολ υπέρ – κατά2.3 – 1.00.4 – 0.9
Αναμενόμενα γκολ (xG) υπέρ – κατά1.82 – 0.840.65 – 1.27
Ανέπαφη εστία40%50%
Σκόραραν και οι δύο60%30%
Over 2.5 γκολ70%20%
Κόρνερ υπέρ – κατά4.0 – 4.03.4 – 6.0
Κίτρινες υπέρ – κατά1.6 – 1.92.0 – 1.7
Ημέρες από τον τελευταίο αγώνα44

Τελευταίοι 10 αγώνες: η γηπεδούχος εντός έδρας, η φιλοξενούμενη εκτός. Γκολ και xG είναι υπέρ – κατά ανά αγώνα· ομοίως κόρνερ και κίτρινες.

Αναμετρήσεις μεταξύ τους

4 αναμετρήσεις: 3 νίκες γηπεδούχου, 1 ισοπαλίες, 0 νίκες φιλοξενούμενου · 1.5 γκολ ανά αγώνα.

  • 2025-10-13 · Slovenia 0–0 Switzerland
  • 2025-09-08 · Switzerland 3–0 Slovenia
  • 2013-10-15 · Switzerland 1–0 Slovenia
  • 2012-09-07 · Slovenia 0–2 Switzerland

Διαιτητής

Ivan Kružliak (Slovakia)

Φέτος: 4.18 κίτρινες και 23.9 φάουλ ανά αγώνα σε 22 αγώνες.

Τελευταίοι 10 αγώνες: 3.70 κίτρινες ανά αγώνα.

Απουσίες

Switzerland

A. Amenda (injured: Calf Injury)

D. Zakaria (injured: Groin Injury)

L. Jaquez (injured: Muscle Injury)

R. Vargas (injured: Knee Injury)

S. Widmer (injured: Knee Injury)

Slovenia

B. Šeško (injured: Shin Injury)

Ενδεκάδες: predicted

Αποδόσεις bookmakers

Switzerland

1.31

Ισοπαλία

5.06

Slovenia

9.53

Over 2.5 γκολ

1.87

Under 2.5 γκολ

1.93

Σκοράρουν και οι δύο: ναι

2.34

Σκοράρουν και οι δύο: όχι

1.55

Μέση τιμή αρκετών bookmakers. Το συνολικό περιθώριό τους είναι 6.6%.

Τελευταίοι 10 αγώνες — Switzerland
09-29ΞScotland3–0W
09-26ΞNorth Macedonia3–0W
07-12ΞArgentina1–1D
07-07ΕColombia0–0D
07-03ΕAlgeria2–0W
06-24ΕCanada2–1W
06-18ΕBosnia & Herzegovina4–1W
06-13ΞQatar1–1D
11-18ΞKosovo1–1D
11-15ΕSweden4–1W
Τελευταίοι 10 αγώνες — Slovenia
09-29ΕNorth Macedonia2–0W
09-26ΕScotland0–0D
11-18ΞSweden1–1D
11-15ΕKosovo0–2L
10-13ΕSwitzerland0–0D
10-10ΞKosovo0–0D
09-08ΞSwitzerland0–3L
09-05ΕSweden2–2D
03-23ΕSlovakia0–0D
03-20ΞSlovakia0–0D
Η πλήρης ανάλυσηΟ πλήρης συλλογισμός του αναλυτή · 2 λεπτά ανάγνωσης

Η Switzerland πρέπει να κερδίσει, αλλά με τη Slovenia χωρίς ολόκληρη την επίθεση πρώτης επιλογής και το γήπεδο βρεγμένο και βαρύ, το under 2.5 γκολ είναι η αξία.

Δεδομένα (pack). Η Switzerland έχει 6-4-0 στα τελευταία 10 (2.1 γκολ υπέρ, 0.6 κατά, ευκαιρίες που δημιούργησε 1.55 έναντι 0.74) και κέρδισε 3-0 στη North Macedonia και 3-0 στη Scotland σε αυτό το διάστημα. Εντός έδρας, τα 7 από τα 10 ματς πήγαν over 2.5. Η Slovenia είναι ομάδα με λίγα γεγονότα: 1-7-2, 0.5 γκολ υπέρ και 0.8 κατά ανά ματς, δεν σκόραρε στο 70%, μόλις 20% over 2.5, ευκαιρίες που δημιούργησε 0.85. Εκτός έδρας έχει κατά μέσο όρο 38% κατοχή και 1.8 σουτ στα δοκάρια. Head-to-head: Switzerland 6-0 στα γκολ σε 4 αναμετρήσεις, συμπεριλαμβανομένου του 0-0 στη Ljubljana τον Οκτώβριο του 2025. Διαιτητής Kružliak: 4.18 κίτρινες ανά ματς αυτή τη σεζόν, 3.7 στα τελευταία 10 ματς, καμία κόκκινη σε 22 ματς. Ρυθμοί καρτών: τα ματς της Switzerland περίπου 3.3 ανά ματς, τα ματς της Slovenia 3.4.\n\nΝέα (web). Slovenia: Οι Šeško (κνήμη), Verbič και Šporar είναι εκτός, οπότε ο Vipotnik ηγείται της επίθεσης με τον Oblak στο τέρμα (Sports Mole, Yahoo). Switzerland: Οι Xhaka και Embolo έμειναν εκτός αποστολής (Sports Mole). Όλοι οι υπόλοιποι είναι διαθέσιμοι, μαζί και ο Itten. Ο Yakin ανησυχούσε ότι το γήπεδο στη Lucerne είναι «βρεγμένο και μαλακό» και μετέφερε αλλού την τελευταία προπόνηση (SRF, 2 Οκτ). Με νίκη, η Switzerland κάνει μεγάλο βήμα προς την άνοδο.\n\nΑγορά. Οι τιμές 1X2 (71.6/18.5/9.8) φαίνονται δίκαιες. Το υπολογίζουμε 70/20/10, άρα δεν υπάρχει edge στο αποτέλεσμα. Η αγορά γκολ βρίσκεται περίπου στο 50/50 στο 2.5. Περιμένουμε περίπου 1.6 για τη Switzerland και περίπου 0.65 για τη Slovenia (μειωμένο από το 0.87 της τρίτης πηγής λόγω των απόντων επιθετικών), σύνολο κοντά στο 2.25. Με ένα τυπικό μοντέλο γκολ αυτό δίνει περίπου 60% under. Με προσαρμογή για το υψηλό σκοράρισμα της Switzerland εντός έδρας, καταλήγουμε σε περίπου 55% under, edge 6 μονάδων. Το να σκοράρουν και οι δύο ομάδες στο 38% είναι κοντά στην τιμή αγοράς του 39.8%, οπότε δεν υπάρχει στοίχημα εκεί. Κάρτες: οι ρυθμοί των ομάδων και τα τελευταία 10 ματς του διαιτητή δείχνουν περίπου 3.4, που βάζει το under 4.5 καρτών στο περίπου 63%. Τα κόρνερ συγκλίνουν περίπου στο 8.6, κοντά στη γραμμή της τρίτης πηγής, άρα δεν υπάρχει στοίχημα.\n\nΑβεβαιότητες. Αν συνεχιστούν τα δύο 3-0 της Switzerland, το ματς πάει over. Ο ρυθμός του διαιτητή για τη σεζόν, 4.18, είναι υψηλότερος από την πρόσφατη φόρμα του. Δεν μπορέσαμε να επιβεβαιώσουμε τις βασικές ενδεκάδες.

Κοινοποίηση

WhatsAppViberTelegramXFacebookReddit