Πρόβλεψη AS Roma - Inter
Οι επιλογές μας
BTTS
Όχι
Η Roma έχει δεχθεί 1 γκολ σε 4 αγώνες πρωταθλήματος (xGA 2.6), κρατά ανέπαφη την εστία της στο 60% των εντός έδρας αγώνων και δέχεται σχεδόν τίποτα πριν το ημίχρονο (1 γκολ στο πρώτο…
Γιατί αυτή η επιλογή
Η Roma έχει δεχθεί 1 γκολ σε 4 αγώνες πρωταθλήματος (xGA 2.6), κρατά ανέπαφη την εστία της στο 60% των εντός έδρας αγώνων και δέχεται σχεδόν τίποτα πριν το ημίχρονο (1 γκολ στο πρώτο ημίχρονο σε 9 εντός έδρας αγώνες)· η παραγωγή της Inter εκτός έδρας είναι πολύ πιο αδύναμη από εκείνη εντός έδρας (1.7 GF, xG 1.48 ανά εκτός έδρας αγώνα) και λείπει ο Çalhanoğlu. Η Roma δεν έχει μείνει χωρίς γκολ σε 10 αγώνες, οπότε το 'Όχι' στηρίζεται σε clean sheet της Roma, κάτι που υποστηρίζουν τα νούμερά της.
- Απόδοση
- 2.49
- Η απόδοση υπονοεί
- 37.6%
- Πραγματικό
- BTTS yes
Η πιθανότητά μας είναι υψηλότερη από όση υπονοεί η τιμή του bookmaker — αυτή η διαφορά είναι το πλεονέκτημα.
71%Κάρτεςover 3.5 συνολικές κάρτες (κίτρινες+κόκκινες, και οι δύο ομάδες)Κερδισμένη
Τρία ανεξάρτητα σήματα: ο Massa έχει μέσο όρο 4.5 κίτρινες/αγώνα στους τελευταίους 10 (3.92 στη σεζόν, 25.7 φάουλ/αγώνα)· η Inter παίρνει 2.78 κίτρινες ανά εκτός έδρας αγώνα· οι αντίπαλοι της Roma εντός έδρας έχουν μέσο όρο 2.1 κίτρινες και η Roma προσθέτει 1.5 η ίδια. Η αναμέτρηση κορυφής ανάμεσα στους δύο ηγέτες του πρωταθλήματος ανεβάζει ακόμη περισσότερο τη θερμοκρασία.
- Πραγματικό
- 6
Δεν υπάρχει τιμή bookmaker για σύγκριση, οπότε είναι εκτίμηση και βαθμολογείται μόνη της.
Με δύο λόγια
Η Roma θα έπρεπε να έχει λίγο χαμηλότερη απόδοση από ό,τι της δίνει η αγορά — πλήρες ρόστερ, κορυφαία αμυντικά νούμερα (1 γκολ παθητικό σε 4 αγώνες) απέναντι σε μια Inter χωρίς τον Çalhanoğlu και μέτρια στα εκτός έδρας — άρα η μικρή αξία βρίσκεται στο BTTS "Όχι" και σε έναν αγώνα μεγάλης σημασίας με πολλές κάρτες.
Δείτε περισσότερα
Τι έγινε2–2 · 1 από 2 επιλογές κερδισμένες
Τελικό σκορ
2–2
Γκολ
4 (περιμέναμε 2.8)
Κόρνερ
6 (περιμέναμε 9.2)
Κάρτες
6 (περιμέναμε 4.8)
Εμείς απέναντι στους bookmakersΜεγαλύτερη διαφωνία: Σκοράρουν και οι δύο — εμείς 57%, bookmakers 62%
| Δικές μας | Bookmakers | Διαφορά | |
|---|---|---|---|
| Νίκη AS Roma | 39% | 36% | +3 |
| Ισοπαλία | 27% | 27% | 0 |
| Νίκη Inter | 34% | 37% | -3 |
| Over 1.5 γκολ | 82% | 81% | +1 |
| Over 2.5 γκολ | 60% | 60% | +1 |
| Over 3.5 γκολ | 36% | 38% | -2 |
| Σκοράρουν και οι δύο | 57% | 62% | -5 |
| Πέναλτι στον αγώνα | 24% | – | – |
| Κόκκινη κάρτα στον αγώνα | 12% | – | – |
Τα νούμερα των bookmakers είναι οι αποδόσεις τους χωρίς το περιθώριο. Διαφορά 4 μονάδων και άνω επισημαίνεται. Η στήλη του παρόχου δεδομένων είναι η δική του πρόβλεψη, για αναφορά.
Αναμενόμενα γκολ
1.50 – 1.25
Αναμενόμενα κόρνερ
9.2
Αναμενόμενες κάρτες
4.8
Πιθανότερα σκορ
1-1 (11%) · 2-1 (10%) · 1-0 (10%)
Τελευταία νέα ομάδων (6)Ο Gasperini στη συνέντευξη Τύπου πριν τον αγώνα (18 Σεπ): "Για αύριο είμαστε όλοι διαθέσιμοι.
Ο Gasperini στη συνέντευξη Τύπου πριν τον αγώνα (18 Σεπ): "Για αύριο είμαστε όλοι διαθέσιμοι. Είναι εξαιρετικό γιατί συμβαίνει σπάνια" — η Roma έχει πλήρως έτοιμο ρόστερ, κάτι που υπονοεί ότι ο Ndicka (τραυματίας στο πακέτο) είναι διαθέσιμος.
2026-09-18αξιοπιστία: highradioroma.it
Ο Gasperini για τον ορισμό του διαιτητή Davide Massa: "Αύριο θα είναι τέλειος, δεν θα υπάρξει καμία διαμάχη" — καμία εξωαγωνιστική τριβή γύρω από τη διαιτησία.
2026-09-18αξιοπιστία: higheurosport.it
Ο Gasperini χαρακτηρίζει την Inter "σαφώς την ισχυρότερη ομάδα / το σημείο αναφοράς του πρωταθλήματος", παρουσιάζοντας τη Roma ως αουτσάιντερ παρότι βρίσκεται στην κορυφή.
2026-09-18αξιοπιστία: highgianlucadimarzio.com
Η Inter δεν έχει στη διάθεσή της τους Hakan Çalhanoğlu (βουβωνική), John Stones (μηρός) και Djed Spence λόγω τραυματισμού.
2026-09-19αξιοπιστία: mediumheavy.com
Πιθανές ενδεκάδες: Roma (3-4-2-1) Svilar· Mancini, Balerdi, Hermoso· Molina, Koné, Cristante, Wesley· Dybala, Soulé/Mora· Malen. Inter (3-5-2) J. Martínez· Bisseck/Akanji, Akanji/Pavard, Bastoni· Diouf, Barella, Zieliński, Mkhitaryan, Dimarco/Carlos Augusto· Thuram, Lautaro.
2026-09-19αξιοπιστία: mediumlapresse.it
Ο Josep Martínez επιβεβαιώνεται ως ο βασικός τερματοφύλακας της Inter (ο Sommer έφυγε για τη Club Brugge, ο Provedel υπέγραψε ως αναπληρωματικός) και θα παίξει βασικός απέναντι στη Roma παρά τα πρόσφατα λάθη.
2026-09-18αξιοπιστία: mediumcalciomercato.com
Τι μπορεί να πάει στραβάΕπιβεβαιωμένες αρχικές ενδεκάδες (διαθέσιμες μόνο πιθανές ενδεκάδες· οι πηγές διαφωνούν για το σχήμα της Roma και για τον δεξιό…
- Επιβεβαιωμένες αρχικές ενδεκάδες (διαθέσιμες μόνο πιθανές ενδεκάδες· οι πηγές διαφωνούν για το σχήμα της Roma και για τον δεξιό στόπερ/wing-back της Inter)
- Λεπτομέρειες από τη δική του συνέντευξη Τύπου του Chivu σχετικά με την ανανέωση της ενδεκάδας ενόψει του επόμενου αγώνα της Inter στο Champions League
- Αν ο Ndicka ξεκινήσει πράγματι βασικός μετά το αναφερθέν πρόβλημα στο στομάχι
- Αποδόσεις στοιχηματικών εταιρειών για κόρνερ, κάρτες και πέναλτι
Τα δεδομέναAS RomaWWWWWInterWWWWD
Αυτά είναι τα στοιχεία που είχε ο αναλυτής για τον αγώνα.
| AS Roma | Inter | |
|---|---|---|
| Θέση στη βαθμολογία | 1/20 | 2/20 |
| Βαθμοί (αγώνες) | 12 (4) | 12 (4) |
| Φόρμα | WWWWW | WWWWD |
| Βαθμοί ανά αγώνα | 2.4 | 1.6 |
| Γκολ υπέρ – κατά | 2.6 – 0.8 | 1.7 – 1.2 |
| Αναμενόμενα γκολ (xG) υπέρ – κατά | 1.87 – 0.82 | 1.48 – 1.67 |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 40% |
| Σκόραραν και οι δύο | 40% | 50% |
| Over 2.5 γκολ | 70% | 50% |
| Κόρνερ υπέρ – κατά | 6.7 – 2.9 | 4.3 – 3.5 |
| Κίτρινες υπέρ – κατά | 1.5 – 2.1 | 2.8 – 2.0 |
| Ημέρες από τον τελευταίο αγώνα | 5 | 5 |
Τελευταίοι 10 αγώνες: η γηπεδούχος εντός έδρας, η φιλοξενούμενη εκτός. Γκολ και xG είναι υπέρ – κατά ανά αγώνα· ομοίως κόρνερ και κίτρινες.
Αναμετρήσεις μεταξύ τους
131 αναμετρήσεις: 37 νίκες γηπεδούχου, 42 ισοπαλίες, 52 νίκες φιλοξενούμενου · 3.0 γκολ ανά αγώνα.
- 2026-04-05 · Inter 5–2 AS Roma
- 2025-10-18 · AS Roma 0–1 Inter
- 2025-04-27 · Inter 0–1 AS Roma
- 2024-10-20 · AS Roma 0–1 Inter
- 2024-02-10 · AS Roma 2–4 Inter
Διαιτητής
Davide Massa (Italy)
Φέτος: 3.92 κίτρινες και 25.7 φάουλ ανά αγώνα σε 39 αγώνες.
Τελευταίοι 10 αγώνες: 4.50 κίτρινες ανά αγώνα.
Απουσίες
AS Roma
E. Ndicka (injured: Stomach Trouble)
Inter
H. Çalhanoğlu (injured: Groin Injury)
J. Stones (injured: Thigh Injury)
Ενδεκάδες: predicted
Αποδόσεις bookmakers
AS Roma
2.61
Ισοπαλία
3.45
Inter
2.57
Over 2.5 γκολ
1.60
Under 2.5 γκολ
2.35
Σκοράρουν και οι δύο: ναι
1.50
Σκοράρουν και οι δύο: όχι
2.49
Μέση τιμή αρκετών bookmakers. Το συνολικό περιθώριό τους είναι 6.2%.
Τελευταίοι 10 αγώνες — AS Roma
| 09-14 | Ξ | Torino | 2–0 | W |
| 09-10 | Ξ | Fenerbahçe | 1–1 | D |
| 09-05 | Ε | Atalanta | 2–1 | W |
| 08-31 | Ξ | Lecce | 4–0 | W |
| 08-24 | Ε | Fiorentina | 4–0 | W |
| 05-24 | Ξ | Hellas Verona | 2–0 | W |
| 05-17 | Ε | Lazio | 2–0 | W |
| 05-10 | Ξ | Parma | 3–2 | W |
| 05-04 | Ε | Fiorentina | 4–0 | W |
| 04-25 | Ξ | Bologna | 2–0 | W |
Τελευταίοι 10 αγώνες — Inter
| 09-14 | Ε | Udinese | 5–3 | W |
| 09-08 | Ξ | Real Madrid | 1–2 | L |
| 09-05 | Ε | SSC Napoli | 3–2 | W |
| 08-30 | Ξ | Cagliari | 1–0 | W |
| 08-22 | Ε | Monza | 4–1 | W |
| 05-23 | Ξ | Bologna | 3–3 | D |
| 05-17 | Ε | Hellas Verona | 1–1 | D |
| 05-13 | Ξ | Lazio | 2–0 | W |
| 05-09 | Ξ | Lazio | 3–0 | W |
| 05-03 | Ε | Parma | 2–0 | W |
Η πλήρης ανάλυσηΟ πλήρης συλλογισμός του αναλυτή · 3 λεπτά ανάγνωσης
Δεδομένα
- Και οι δύο με 12 pts σε 4 αγώνες· Roma GF 12 GA 1 (xG 11.3-2.6), Inter GF 13 GA 6 (xGA 4.7). Η άμυνα της Inter έχει δεχθεί γκολ: 5-3 v Udinese, 3-2 v Napoli, 1-2 στην έδρα της Real.
- Roma εντός έδρας στους τελευταίους 10: 7-3-0, γκολ 2.6-0.8, xG 1.87-0.82, 60% clean sheets, 0% αγώνες χωρίς γκολ, σκόραρε πρώτη σε 7/9. Γκολ παθητικού ανά λεπτό εντός έδρας: μόνο 1 στο πρώτο ημίχρονο σε 9 αγώνες.
- Η Inter εκτός έδρας στους τελευταίους 10 είναι το αδύναμο σημείο: 4-4-2, γκολ 1.7-1.2, xG 1.48-1.67, κόρνερ μόνο 4.3-3.5, 2 πέναλτι εναντίον, 2.78 κίτρινες/αγώνα.
- Το H2H είναι έντονα υπέρ της Inter (8 νίκες σε 10), αλλά αυτές ήρθαν υπό διαφορετική διοίκηση στη Roma· οι τελευταίες 5 αναμετρήσεις είχαν μέσο όρο 2.8 γκολ.
- Διαιτητής Massa: 3.92 κίτρινες/αγώνα στη σεζόν, 4.5 κίτρινες/αγώνα στους τελευταίους 10, 25.7 φάουλ/αγώνα, 0.2 πέναλτι που σκοράρονται/αγώνα.
Νέα
- Gasperini (18 Σεπ): "για αύριο είμαστε όλοι διαθέσιμοι… συμβαίνει σπάνια" — άρα ο Ndicka, που στο πακέτο εμφανιζόταν τραυματίας, φαίνεται έτοιμος· η Roma με πλήρη δύναμη.
- Η Inter χάνει τους Çalhanoğlu (βουβωνική), Stones (μηρός) και Spence· αναμένεται ο Zieliński να αναπληρώσει στον ρόλο της δημιουργίας. Ο Josep Martínez, επιρρεπής σε λάθη τελευταία, παραμένει βασικός μετά την αποχώρηση του Sommer.
Αγορά
- Τιμολόγηση 36.1/27.3/36.6 με το Bzzoiro σχεδόν ίδιο. Ο συνδυασμός μου (Roma ~1.5 xG, Inter ~1.25) δίνει στη Roma ~42%, αλλά τα δείγματα των 4 αγώνων και το εύκολο πρόγραμμα της Roma συνηγορούν υπέρ συρρίκνωσης: καταλήγω σε 39/27/34 — όχι διαφορά 4 μονάδων, άρα δεν υπάρχει στοίχημα στο 1X2.
- Totals: 2.75 αναμενόμενα γκολ ≈ 60% over 2.5, δηλαδή η τιμή της αγοράς. Το BTTS είναι εκεί όπου οι τιμές φαίνονται τεντωμένες: 62.4% σιωπηρή πιθανότητα έναντι 57% δικής μου. Η Roma έχει δεχθεί μία φορά σε τέσσερις αγώνες πρωταθλήματος και κράτησε ανέπαφη την εστία της στο 60% των εντός έδρας αγώνων, ενώ η επίθεση της Inter εκτός έδρας (1.48 xG) είναι πολύ πιο ήπια από εκείνη εντός έδρας.
- Κάρτες: ο πρόσφατος μέσος όρος 4.5/αγώνα του Massa μαζί με τις 2.78 κίτρινες της Inter εκτός έδρας και ένα παιχνίδι που διαμορφώνει τον τίτλο δείχνουν 4.5+ συνολικές κάρτες.
Αβεβαιότητες
- Τα νούμερα της Roma προέρχονται από αγώνες με Fiorentina/Lecce/Atalanta/Torino — αυτό είναι μεγάλο βήμα πάνω· η Inter έχει σκοράρει σε όλους τους 10 πρόσφατους αγώνες, που είναι ο βασικός κίνδυνος για το BTTS Όχι. Η ζέστη (26°C) μπορεί να μειώσει τον ρυθμό.
Ανάλυση από opus με αναζήτηση στο διαδίκτυο.